Selle aasta konkurss on lõppenud. Kullad, hõbedad ja pronksid välja jagatud. Kõik jäid ellu, paljud rahul ja mõned õnnelikud. 27. septembril Balti Filmi- ja Meediakoolis toimunud gala õhtu kaunistas ootamatu žürii esimehe Russell Effio esinemine. Konkurssi raames Tallinnas toimus ADC*Europe juhatuse koosolek ning kaks töötuba Euroopa loovjuhtide poolt. Täname igat hinge oma panuse eest: konkursil osalemast, galat ja töötube külastamast, toetamast ning ka korraldamast! Vt. konkurssi tulemused ja piltide galeriid all.
EESTI  DISAINIAUHINNAD  2013

15 kategooriat / 199 tööd / finaalis 93 tööd / 30 auhinda / 6 kulda / 10 hõbedat / 12 pronksi / 2 eriauhinda


Graafiline žürii

Renos Demetriou - Daedalus Creative Services (Küpros)        
Madis Ots - Newton
Andrus Lember - Division
Maret Põldre - Identity
Kristian Kirsfeldt - Velvet Design
Jaanus Veerberk - KOOR
Kristi Tamming - Mutabor AD
Janek Murd

Veebižürii

Russell Effio – Psycle (Hispaania/UK)           

Tõnu Runnel - Fraktal

Pärtel Vurma - Velvet Digital Paper

Jüri Muhhin - Nortal

Marko Saue - Goal Marketing

Katariina Täht - Proekspert

Laszlo Zagyva - Markitekt

Agne Lund - Opus

KÕIK FINALISTID VT DEFOL.IO

GRAAFILINE DISAIN
Kuld (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)
Hõbe (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Pronks (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Eriauhind (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)VEEBIDISAIN

Kuld (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Hõbe (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Pronks (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Eriauhind (kategooria, töö nimetus, agentuur/autor)

Meie peame selle aasta konkurssi hästi õnnestunuks,” lausus ADC*Estonia president Janno Siimar. “Tööde kvaliteet, mis laekusid konkursile, on endiselt väga heal tasemel. On kohe näha, et töid, mida saata konkursile, valiti hoolega. Samuti on hea meel, et  sel aastal laekus konkursile ka palju väikeste agentuuride ja üksikautorite töid. Väikestel tegijatel pole kerge konkureerida võimsate agentuuridega, kuid valmidus selleks on kindlasti kuldaväärt. Ja muidugi lisab selline vaheldusrikkus konkursile sügavust ning ka konkurentsikvaliteeti.”


Sel aastal oli eriti hea kuldade saak veebidisainis. "Eesti tööde tase on väga hea. Eesti innovatiivsed rakendused vajavad eraldi mainimist. Siinseid töid teeb Euroopa tasemel tugevaks konkurendiks väga hea disain duetis suurepärase ärimudeliga", sõnas veebižürii esimees Russell Effio.


Eesti Disainiauhindade tseremoonia avas ADCE (Art Directors Club of Europe) juhatuse koosoleku raames Tallinna külastanud silmapaistva professionaalse pagasiga reklaamagentuuri Bluetango CEO Johannes Newrkla Austriast. "Mul on ülim rõõm osaleda galal ja külastada Tallinnat, kohapeal näed olukorda paremini. ADCE just pidas koosoleku siin Tallinnas ning just siin tegime olulised strateegilised otsused".

Reedel, 27. septembril pärjati Balti Filmi- ja Meediakoolis parimad graafilised ja veebidisainerid. Pressiteade, 02.10.2013


ADCE AWARDS

"Selgi aastal saadab ADC*Estonia kulda saanud tööd esindama Eestit Barcelonas toimuvale konkursile ADC*Europe Awards, mida korraldab Art Directors Club of Europe," kommenteerib ADC*Estonia president Janno Siimar. "Eesti tase Euroopa mainekamal disainikonkursil on kõrge, näiteks eelmise aasta graafilise disaini pakendikategooria võitja, Jan Tomsoni loodud Moe 1886 Viina kujundus valiti sel aastal Euroopa parimate pakendite hulka."
Reedel selguvad parimad graafilises ja veebidisainis. Pressiteade, 25.09.2013

ADCE Awards konkurss on unikaalne selle poolest, et loomevaldkonnas ta toob kokku kohalikel tasanditel auhindu saanud ehk parimatest parimaid kreatiivseid töid reklaami, disaini, toimetuse, illustratisooni, uue meedia ja fotograafia valdkondades. Konkursile võetakse vastu ainult kohalikul tasemel auhinnatud tööd.

RENOS DEMETRIOU & RUSSELL EFFIO TÖÖTUBA "Design for a Brand Strategy"

PATRIZIA BOGLIONE TÖÖTUBA "6th Sence"

EESTTI  DISAINIAUHINNAD  2013 GALA+PIDU


KORRALDAJA                         PARTNERID

TOETAJAD