BRUNO on tootedisaini auhind, mida Eesti Disainerite Liit annab välja alates 2006. aastast. Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja ning esimese disainiauhinna initsiaatori professor Bruno Tombergi järgi.

Auhinnaga väärtustatakse disaineri rolli ühiskonnas ja näidatakse disaini potentsiaali elukeskkonna inimväärsemaks muutmisel ja Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmisel. Rahvusvaheline zürii lähtub tööde hindamisel eelkõige järgmistest kriteeriumitest: kasutajasõbralikkus, innovatiivsus, ergonoomika, esteetilisus, keskkonnasõbralikkus.

Disainiauhinda BRUNO jagatakse 2012. aastal kahes kategoorias: parima tootedisaini ning parima disainiprojekti eest. Auhinnafond on 9000€.

Žürii on rahvusvaheline ja sinna kuuluvad teiste hulgas Per Mollerup ja Tapio Anttila.

BRUNO laureaadid on olnud:

Martin Pärn (2006)
Annike Laigo (2006)
Mare Kelpman (2008)
Tarmo Luisk (2008)
ByRoller (2008)
Veiko Liis (2010)
Maarja Mõtus (2010)

- - - - - - - -

Tootedisaini auhind BRUNO on nime saanud legendaarse Eesti Kunstiakadeemia disainikateedri rajaja ja pikaajalise juhataja professor Bruno Tombergi järgi, kelle initsiatiivil anti Eesti disaini auhinda välja ka disainikateedri poolt kaheksakümnendatel. 

Bruno Tomberg pani aluse Eesti professionaalsele disainiharidusele. Tema eestvedamisel alustas 1966. aastal EKA disainikateedri eelkäija – tööstuskunsti osakond. Tombergi tähtsus on eriala seisukohalt erakordselt suur nii õppejõu kui ka eriala tutvustajana. Temata poleks tekkinud 1970ndate algul noori radikaalseid disainiharidusega kunstnikke, poleks olnud vihaseid debatte disaini ja tarbekunsti olemuse üle Kunstis ja Kodus ning Sirbis ega poleks sündinud väärikaid sisekujundajate põlvkondi.

1969. aastal algatas Bruno Tomberg näituste seeria „Ruum ja Vorm“, mille eesmärgiks seati uute ruumi ja vormi seoste otsingud, mitte objektide lõpetatus. Täiesti värske oli “Ruumi ja vormi” näituste puhul ka see, et tegu oli tõeliste sisekujundusväljapanekutega, mitte lihtsalt mööbli eksponeerimisega.