15. AUGUSTINI SAAB KANDIDEERIDA TÄNAVUSTELE DISAINIAUHINDADELE

9. august 2016, Tallinn

Veel vähem kui nädal, kuni 15. augustini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2016 konkursile, mis tunnustab Eesti disainiparemikku. Parimad selgitavad välja mainekate tegijatega rahvusvahelised žüriid. 

Disainiöö festivali raames antakse tänavu välja Bruno tootedisaini auhind parima elukeskkondliku toote, parima elustiilitoote ja parima insenertehnilise toote disaini eest, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad ning teenusedisaini auhinnad. Lisaks tunnustame silmapaistvamaid noori disainereid auhindadega SÄSI ja Noor Püss.

Esmakordselt antakse ka välja kaks elumuutva disaini auhinda – üks kõige suurema mõjuga disaintootele ja teine, koostöös Proeksperdiga, innovatiivsele lahendusele või teenusele. 

“Eesti Disainiauhindu anname sel aastal ühiselt välja kolmandat korda. Lisaks parimate tunnustamisele on auhindade väljaandmise eesmärgiks disaini fookusesse toomine ja sellest rääkimine. Ja mitte lihtsalt disainist, vaid disainist, mis midagi meie ümber paremaks muudab. Et seda sõnumit veelgi selgemalt edastada annamegi välja kaks elumuutva disaini auhinda,” kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Uusi kategooriaid leidub konkursil veelgi – et leida häid näiteid, mida teistele eeskujuks tuua, antakse esmakordselt välja auhind parimale hankele. “Žürii vaatab hanketingimusi, ülesandepüstitusi, žüriide koostamist ning valikukriteeriumeid ja ka kõiki teisi olulisi detaile, et leida need head praktikad, mis ühtepidi tagavad kliendi kaitstuse, kuid samas austavad ka tegijat,” selgitab kategooria tausta ADC*Eesti juht Janno Siimar.  

Konkursitöid hindavad rahvusvahelised žüriid järgmises koosseisus:  

Tootedisain: Henning Horn (Saksamaa), Severin Filek (Austria), Aivar Habakukk (Eesti), Pedro Gomes (Portugal), Harri Koskinen (Soome) teised žüriiliikmed kinnitamisel.

Noore disaineri preemia SÄSI: Martin Pärn, Jonas Pettersson (Rootsi, Form Us With Love), Ville Jehe, Aap Piho, Maire Milder, Reet Aus, Jane Oblikas.

Teenusedisain: J. Margus Klaar, Mikko-Pekka Hanski (Soome), Hede Kerstin Luik, Gerda Mihhailova, Mart Maasik, teised žüriiliikmed kinnitamisel. Graafilise ja veebidisaini žüriid on veel kinnitamisel, aga žüriide esimees on Björn Kusoffsky Rootsist.

Graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri töid saab esitada defolio keskkonnas: http://defol.io/. Tootedisaini auhinnale Bruno saab kandideerida siin: http://edl.ee/. Konkursi tingimused ja lisainfo leiab veebilehelt: www.eestidisainiauhinnad.ee.

Nominentide töödest pannakse kokku näitus, mis avatakse 12. septembril Viru Keskuse aatriumis. Pidulik auhinnagala toimub 16. septembril kell 20.00 Kultuurikatla Black Boxis. Pileteid saab osta Piletilevist ja kohapealt. 

Esimest korda andsid Eesti Disainikeskus, Eesti Disainerite Liit, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koda ja Eesti Kunstiakadeemia koos välja Eesti Disainiauhindu 2012. aastal, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.  

Disainiauhindade väljaandmist toetavad EAS läbi Regionaalarengu Fondi, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Antalis, Viru Keskus, BDO Eesti, Proekspert, Baltika ning mitmed teised head partnerid.