TransferWise toetab disaini!

26. september 2014, Tallinn

Trots, rahulolematus ja vastuhakk olemasolevale on edasiviiv jõud disainerite hulgas, kes on teadagi sündinud maailmaparandajad. Eesti Disainiauhinnad 2014 esitleja ja peatoetaja TransferWise on sündinud samasugusest trotsist. Trotsist, et nii lihtne asi nagu raha ülekandmine ühest riigist teise on tehtud kalliks, keeruliseks ja aeganõudvaks. Ja et sellest olukorrast võidavad pangad, aga kaotavad inimesed.

Neljapäeval toimunud Eesti Disainiauhinnad 2014 näituse avamisel sõnas Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas: 

"TransferWise lahendas probleemi targalt ja läbimõeldult, kulutamata liigset energiat või raha ebavajalikule. Või nii meile tundub. Tegelikult on ükskõik millise probleemi lahendamine harjumuspärase, olemasoleva süsteemi peapeale keeramisega väga julge samm. Tavaliselt on tulemuseks tohutu segadus ja umbusk. On vaja väga suurt eneseusku ja liidriomadusi, et tulemus, milleni jõutakse, ka maailmas läbi lööb.  TrasferWise sai sellega hakkama ja maailm on jälle natuke parem paik."

Toetades tänast disainmõtlemise tippkohtumist ja disaini laiemalt, pöörab TransferWise meie tähelepanu olukordadele või probleemidele, mida saaks oluliselt inimsõbralikumalt ja ka rahakotisõbralikumalt lahendada. Just selliste probleemide lahendamine võiks olla disainerite põnevaim väljakutse.