Eesti Disainiauhinnad 2012 toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disaini-valdkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit.

  
Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Koja koostöös antakse 21. septembril välja Eesti Disainiauhinnad 2012, mille alla kuuluvad Bruno auhind parimale tootedisainile ja parimale disainiprojektile, SÄSI parimale noorele disainerile, ADC*E auhinnad parimate veebi- ja graafilise disainilahenduste eest ning esmakordselt ka auhind parima teenusedisaini projekti eest.  

"Koondasime seni erinevate institutsioonide poolt välja antud auhinnad, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit," avab Disainiauhindade tausta Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. "Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime head disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult," lisab Oblikas.

"Ühtne Eesti Disainiauhindade platvorm, mis koondab enda alla erineva disainikategooriad, aitab tuua Eesti disaini laiemasse fookusesse, luua selle ümber avaliku diskussiooni ning edastaks nii disaineritele, publikule, ettevõtjatele ja avalikule sektorile ühtsemat ja selgemat sõnumit," kommenteerib disainer Martin Pärn.

Esmakordselt on kategooriate seas tootedisaini ja graafilis- ning veebidisaini kõrval fookuses teenusedisain. "Teenusedisainil on Eesti kontekstis väga suur potentsiaal. Läbi teenuste arenduse e-keskkondades, tervishoius, riigijuhtimisel on meile jõukohane ja reaalne võimalus olla esimeste seas, kes tulevad välja globaalsete megatrendidele lahenduse leidmisega," selgitab Teenusemajanduse Koja juht Kaidi Ruusalepp.

"Erialalaliidu jaoks on tähtis, et disaineri roll ühiskonnas leiaks suuremat kõlapinda. Selleks loodi 6 aastat tagasi disainiauhind Bruno, mis sel aastal esmakordselt antakse välja Eesti Disainiauhindade egiidi all," põhjendab Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.


Olulised kuupäevad: 
    
31.08.2012 - Tööde esitamise tähtaeg   
05.09.2012 - Žürii teeb eelvaliku   
20.09.2012 - Näituste avamine Disaini- ja Arhitektuurigaleriis ning LHVs  
21.09.2012 - Pidulik auhinnagala Tallinna Lennusadamas
22.09.2012 - Oskar Metsavahi seminar Kumus