Eesti Disainiauhinnad 2012 nominentide tööde näitused avatakse 20. septembril

20. septembril kell 18.00 avatakse LHV peakontoris (Tartu mnt 2) Eesti Disainiauhinnad 2012 nominentide tööde näitus, kus on väljas graafilise- ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri preemia SÄSI nominentide tööd.   Noore disaineri auhinna SÄSI nominendid on valitud alla 30-aastaste Eesti disainerite hulgast, kes on kandideerinud oma viimase kahe aasta projektidega. SÄSI eesmärgiks on tuua noor värske disainipõlvkond ettevõtjate, avalikkuse ja disainisõprade silme ette. 

Graafilise disaini kategoorias on hinnatud aasta parimat firmagraafikat, trükiseid, pakendeid, illustratsioone ja fotosid, keskkonnadisaini ja ekraanigraafikat. 

Veebidisaini kategoorias eksponeeritakse viimase aasta jooksul valminud parimaid kodulehti, veebi- ja mobiilirakendusi, sotsiaalmeedia kampaaniaid ja reklaame.   

Esmakordselt väljaantava teenusedisaini auhinna eesmärk on tunnustada teenusedisaini rakendamist läbimõeldumate, innovatiivsemate ja kasutajasõbralikemate teenuste arendamisel Eestis ning selle, meie jaoks suhteliselt uue disainidistsipliini toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti.      

Näituse mängulise kujunduse autorid on Mariana Hint, Epp Õlekõrs    

Näitus on külastajatele tasuta.    

Näitus on avatud: 20. september- 5. oktoober. Septembris E–R 9.00–18.00, oktoobris E-R 9.00-19.00  

Näituse avamisel esitletakse ka Eesti Disainiauhinnad 2012 nominentide kataloogi. Kataloogi kujunduse autor on disainibüroo AKU. 

20. septembril kell 19.00 avatakse Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6) BRUNO nominentide tööde näitus. 

BRUNO on Eesti disaini auhind, mida Eesti Disainerite Liit annab välja alates 2006. aastast. Disainiauhinda BRUNO 2012. a. jagatakse kahes kategoorias: parima tootedisaini ning parima disainiprojekti eest. Auhinda antakse välja selleks, et väärtustada disaineri rolli ühiskonnas ja demonstreerida disaini potentsiaali elukeskkonna inimväärsemaks muutmisel ja konkurentsivõime tõstmisel. Rahvusvaheline zürii lähtub tööde hindamisel eelkõige kriteeriumitest, milleks on kasutajasõbralikkus, innovatiivsus, ergonoomika, esteetilisus, keskkonnasõbralikkus. Eesti Disainerite Liit soovib disainiauhind BRUNO väljaandmisega soodustada disainerite, ettevõtete ja avaliku sektori koostööd. 
 
BRUNO näitus on avatud: 21.09 kell 12-23, 22.09 kell 12-20, 23.09 kell 12-18, lisaks ka 24.09 - 13.10 kell 12-18 

 Näitus on tasuta!