Eesti Disainiauhinnad 2020

EriauhinnadSÄSI 2020

[Young Designer Award SÄSI_conditions]
SÄSI on auhind parimale noorele toote-, tekstiili- või moedisainerile vanuses kuni 35 aastat (k.a.) SÄSI auhinda annab välja Eesti Disainikeskus.

SÄSI 2020 NOMINENDID:

- Mariliis Niine

- Kadi Adrikorn

- Katrin Aasmaa


Kandideerimiseks tuleb esitada valik viimasel 2 aastal valminud töödest (portfolio), mitte üle 6 töö. Portfolio võib sisaldada nii tooteid kui tooteprototüüpe, disainivaldkonna piire laiendavat eksperimentaalset tegevust kui uurimistegevust. Portfolio koostamisel tuleks silmas pidada, et hinnatakse nii disaineri loomingut kui isikupära laiemalt. Koolitöö esitamisel tuleb kindlasti nimetada juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg. Töörühmas tehtud töö puhul tuleb nimetada kõik töörühma liikmed.

Konkursi esimeses etapis valib žürii konkursi nominendid (kuni 5 tööd). Nominentide tööd avaldatakse kataloogis ja esitletakse Viru Keskuse aatriumis toimuval näitusel. Nominentide hulgast valib žürii konkursi võitja.

Antakse välja 1 rahaline auhind + tasuta inspiratsioonireis välisriiki koos Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetega. Reisi korraldab Eesti Disainikeskus. Lisaks toetab Eesti Disainikeskus SÄSI võitjat kahel järgneval aastal, levitades tema töid ja tegemisi .

Antakse välja 1 auhind. Esmalt valib žürii laekunud tööde (portfooliode) hulgast nominendid, mille lõpliku arvu määrab žürii.

Hindamiskriteeriumid:

Žürii lähtub esitatud tööde hindamisel järgmisest:

- disainiga lahendatava probleemi asjakohasus;
- teema või lahenduse uudsus;
- rahvusvahelist konkurentsivõimet;
- potentsiaali Eesti disainivaldkonna taset tõsta;
- loodav lisandväärtus (mõju ühiskonnale, kogukonnale, tööstusele, ettevõttele vms);
- portfoolio esitluse viimistlust.

Osalemistasu: Konkursil osalemine on TASUTA.

Kandideerimine toimub defolio keskkonnas: http://defol.io/eda/2020sasi

SÄSI laureaadid läbi aegade:

2018 Piibe Tomp
2016 Johanna Tammsalu
2014 Aap Piho ja Marit Ilison
2012 Kärt Ojavee, Indrek Sirkel ja Helena Karelson
2010 Karin Luuk
2007 Kaspar Paas
2006 Pavel Sidorenko
2005 Sixten Heidmets

ŽÜRII:

Martin Pärn – žürii esimees (Disainibüroo Iseasi, TTÜ professor)
Ionel Lehari (Disainibüroo Identity, EKA meediagraafika suuna juht)
Tiia Vihand (Eesti Disainikeskuse juhataja)
Kai Lobjakas (Eesti Tarbekunsti ja Disaini Muuseumi juhataja)
Piibe Tomp - SÄSI 2018 võitja (Oma King)
Arno Kütt (Cleveroni asutaja ja juht)
Anders Bang Kiertzner (Disainibüroo Monolith, Taani)

- - - - - - - - - - -

NOOR PÜSS 2020

Noore graafilise disaineri auhinda Noor Püss (Young Gun) annab välja ADC*E (Art Directors Club Estonia). Hinnatakse kuni 26. aastaste (k.a.) noorte talentide poolt viimase kahe aasta portfoolioid ning proovitakse tuua välja see nimi, kes juba varsti kõigi teiste Disainiauhindade kategooriate kuldasid nopib.
Konkursist osavõtt on TASUTA.

NOOR PÜSS 2020 NOMINENDID:

- Märt Virunurm

- Estookin M. Andres

- Jaagup Susi

- Jakob Päll

- Karla Ribelus

- Kaspar Kuus

- Mario Kartezi


Auhinnale kandideerija võib olla disainitudeng, disainiõpingud läbinud noor professionaal või isehakanud disainer. Kandideerida võivad ka disainerite rühmitused (rühmituste puhul saab kandideerida rühmituse noorim, alla 27-aastane liige).

Konkursil võib osaleda töödega, mis on valminud kahe viimase aasta jooksul konkursi toimumise ajast (september 2018 - juuni 2020). Üks kandidaat võib esitada mitu tööd (soovitavalt 3-6), sest auhind määratakse disainerile loomingule laiemalt, mitte ühele kindlale projektile. Juhul kui esitatud tööde näol on tegemist koolitööga, tuleb märkida ära juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg.

Mida Noor Püss võitja saab?

Võitja saab lisaks surematule kuulsusele õiguse esindada Eestimaad ADC*Europe Rising Stars programmis ja ka muudes noorteprogrammides, mille kohta leiad infot siit: www.adceurope.org. Lisaks toetab Eesti Disainikeskus Noor Püss võitjat ka kahel järgneval aastal, levitades tema töid ja tegemisi oma kanalites.


Kuidas kandideerida Noor Püss auhinnale?


Kandideerimine toimub defolio keskkonnas (Graafilise ja digitaalse disaini auhinnad konkursi all): http://defol.io/eda/2020

Mida esitada? 

Portfoolio viimase kahe aasta kohta.

Kandideerimiseks vajalik informatsioon: 

- Autori CV (pdf-formaadis)
- Autori portreefoto
- Iga esitatud töö kohta projektikirjeldus (pdf-formaadis) + kuni 3 jpeg pilti: formaat A4, resolutsioon 300 dpi. Üles saab laadida kokku kuni 30 faili (sh cv, portreefoto ja projektid palun lisada kõik ühe sisestuse alla). Pdf ja visuaalid palun laadige üles ruutu „Drag your images here“ Lisaks üles laetud töödele võite soovi korral ka rohkemaid töid tutvustada lisades CV-le oma portfoolio lingi.
 

Projektikirjeldus peab sisaldama:

- projekti nimi
- valmimise aeg
- tutvustav tekst (eesti ja inglise keeles)
- kaasautorid (kui on)
- juhendaja (kui on)
- Füüsiliste näidiste/blanshettide esitamine esialgu ei ole nõutud.
Soovi korral saab need tuua/saata Velveti kontorisse Telliskivi 60a, Tallinn Ootame aga valmisolekut neid hiljem vajaduse korral esitada.


Osalemistingimused:

Konkursil võivad osaleda disainerid, kes on auhinnale kandideerimise aastal 26-aastased või nooremad ja on viimase kahe aasta jooksul Eestis alaliselt elanud ja tegutsenud. Eesti kodakondsus ei ole eeldus. Auhinnale kandideerija võib olla disainitudeng, disainiõpingud läbinud noor professionaal või isehakanud disainer, kandideerida võivad ka disainerite rühmitused. Disainerite rühmituste puhul saab kandideerida rühmituse noorim, alla 27-aastane liige. Konkursil võib osaleda töödega, mis on valminud kahe viimase aasta jooksul konkursi toimumise ajast (september 2018 - juuni 2020). Üks kandidaat võib esitada mitu tööd (soovitavalt 3-6), sest auhind määratakse disainerile loomingule laiemalt, mitte ühele kindlale projektile. Juhul kui esitatud tööde näol on tegemist koolitööga, tuleb märkida ära juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg.


NOOR PÜSS TINGIMUSED (pdf)


Loe lisa NOOR PÜSS konkursi kohta siit


NOOR PÜSS laureaadid läbi aegade:

2019 Hans Erik Põldoja
2018 Joonas Tensing
2017 Pamela Sume ja Andreas Roosson
2016 Jaan Sarapuu
2015 Stefan Hiienurm
2014 Veli-Johan Veromann


- - - - - - - - - - -

elutöö auhinnad


Prillitoos 2020

Pole oluline, kui palju aastaid on sinu elus, vaid kui palju disaini on sinu aastates. Elutööauhind. ADC*E tunnustab aastate jooksul tehtud töö eest  valdkonna arendamises ja uute põlvkondade elule aitamises.

BRUNO elutöö auhind 2020

BRUNO elutöö auhinda annab välja Eesti Disainerite Liit.