EriauhinnadSÄSI 2020

SÄSI on auhind parimale noorele toote-, tekstiili- või moedisainerile vanuses kuni 35 aastat (k.a.) SÄSI auhinda annab välja Eesti Disainikeskus.

Kandideerimiseks tuleb esitada valik viimasel 2 aastal valminud töödest (portfolio), mitte üle 6 töö. Portfolio võib sisaldada nii tooteid kui tooteprototüüpe, disainivaldkonna piire laiendavat eksperimentaalset tegevust kui uurimistegevust. Portfolio koostamisel tuleks silmas pidada, et hinnatakse nii disaineri loomingut kui isikupära laiemalt. Koolitöö esitamisel tuleb kindlasti nimetada juhendaja, õppeasutus ja õppetöö toimumise aeg. Töörühmas tehtud töö puhul tuleb nimetada kõik töörühma liikmed.

Konkursi esimeses etapis valib žürii konkursi nominendid (kuni 5 tööd). Nominentide tööd avaldatakse kataloogis ja esitletakse Viru Keskuse aatriumis toimuval näitusel. Nominentide hulgast valib žürii konkursi võitja.

Antakse välja 1 rahaline auhind + tasuta inspiratsioonireis välisriiki koos Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetega. Reisi korraldab Eesti Disainikeskus. Lisaks toetab Eesti Disainikeskus SÄSI võitjat kahel järgneval aastal, levitades tema töid ja tegemisi .

Antakse välja 1 auhind. Esmalt valib žürii laekunud tööde (portfooliode) hulgast nominendid, mille lõpliku arvu määrab žürii.

Hindamiskriteeriumid:

Žürii lähtub esitatud tööde hindamisel järgmisest:

- disainiga lahendatava probleemi asjakohasus;
- teema või lahenduse uudsus;
- rahvusvahelist konkurentsivõimet;
- potentsiaali Eesti disainivaldkonna taset tõsta;
- loodav lisandväärtus (mõju ühiskonnale, kogukonnale, tööstusele, ettevõttele vms);
- portfoolio esitluse viimistlust.

Osalemistasu: Konkursil osalemine on TASUTA.

Kandideerimine toimub defolio keskkonnas: http://defol.io/eda/2020sasi

SÄSI laureaadid:

2018 Piibe Tomp
2016 Johanna Tammsalu
2014 Aap Piho ja Marit Ilison
2012 Kärt Ojavee, Indrek Sirkel ja Helena Karelson
2010 Karin Luuk
2007 Kaspar Paas
2006 Pavel Sidorenko
2005 Sixten Heidmets


- - - - - - - - - - -


Noor Püss 2020

Noore püssi auhinda annab välja ADC*E. Hinnatakse kuni 26. aasaste (k.a.) noorte talentide poolt viimase kahe aasta portfoolioid ning proovitakse tuua välja see nimi, keda juba varsti kõigi muude kategooriate kuldasid ootame noppima.

Mida esitada? Kui sa oled noor, siis saada oma portfoolio viimase kahe aasta kohta.

NB! Võitja saab lisaks surematule kuulsusele õiguse esindada Eestimaad ADC*Europe Rising Stars programmis ja ka muudes noorteprogrammides, mille kohta leiad infot siit: www.adceurope.org.

Kandideerimine toimub defolio keskkonnas (Graafilise ja digitaalse disaini auhinnad konkursi all): http://defol.io/eda/2020


NOORE PÜSSI laureaadid:

2019 Hans Erik Põldoja
2018 Joonas Tensing
2017 Pamela Sume ja Andreas Roosson
2016 Jaan Sarapuu
2015 Stefan Hiienurm
2014 Veli-Johan Veromann


- - - - - - - - - - -


ELUTÖÖ AUHINNAD:

Prillitoos 2020

Pole oluline, kui palju aastaid on sinu elus, vaid kui palju disaini on sinu aastates. Elutööauhind. ADC*E tunnustab aastate jooksul tehtud töö eest  valdkonna arendamises ja uute põlvkondade elule aitamises.

BRUNO elutöö auhind 2020

BRUNO elutöö auhinda annab välja Eesti Disainerite Liit.