2017. aasta graafilise ja veebidisaini auhindadel võidutses ERM

13. oktoober 2017, Tallinn

Eile õhtul kuulutati auhinnagalal välja ADC*E Eesti Disainiauhinnad 2017 laureaadid, kus kategooriateülene peaauhind Grand Prix läks Eesti Rahva Muuseumi püsinäituse "Uurali kaja" näitusedisainile, mille autoriteks on sisearhitektuuribüroo JANKEN WISESPACE ja disainiagentuur Velvet. ERM pälvis kullaväärilisi auhindu veel viies erinevas kategoorias. Esmakordselt tunnustati ka Aasta Klienti, milleks sai Eesti Rahva Muuseum. 

Velveti disainijuhi ja partneri Janno Siimari sõnul on preemiad tunnistus Eesti näitusedisaini kõrgest tasemest ning sellest, et riigi investeering kvaliteetsesse disaini tasub end ära. "ERM on üks väheseid objekte, kuhu Eesti riik on disaini ning arhitektuuri näol tugevalt panustanud. Täna võime juba julgelt öelda, et see on edulugu, mis meelitab Eestisse ka rahvusvahelise disaini- ja muuseumipubliku. Kõik konkursil finaali pääsenud tööd tõestavad, et Eesti disain on heal tasemel ning see toob meie disaineritele järjest enam tellijaid ka väljastpoolt Eestit," ütles Siimar.

Aasta Disaineriks krooniti Helene Vetik, Hmmm agentuurist. Noore Püssi, ehk ADC*E noore disaineri auhind läks seekord jagamisele kahe noore andeka disaineri vahel – Pamela Suve ja Andreas Roosson, kes töötavad samuti mõlemad Hmmm disainibüroos.  Noore Püssi tiitel toob endaga kaasa ka mitu head võimalust osaleda ADC*Europe noortele suunatud programmides. Esmakordselt tunnustati Prillitoosi auhinna ehk elutöö preemiaga Villu Järmutit. 

Veebidisaini kategooriates läksid suuremad võidud Haikule, Fraktalile ja Thorgate'ile.

Pakendidisaini kategoorias pälvis nii igapäeva- kui eklusiivse pakendi kulla KOOR vastavalt Kalev Christmas ja SÄDE pakendite eest.


Erioskuste kategoorias läks illustratsiooni kuld Kaspar Tammsalule Presidential Tiks plakatite eest. Parima foto auhinna sai Renee Altrovi fotod seeriast “Kotidegustatsioon” Stella Soomlaisile. Parima animatsioonina hinnati AKU ja TOLMu koostöös loodud uus ETV ekraanigraafikale. Heli kategoorias tunnustati ERMI näituse “Uurali Kaja” helimaastiku, mille autoriks on Taavi Tulev. Tüpograafia kuld läks Aimur Takkile ERKI moeshow jaoks loodud fondi eest. 


Parima infograafika auhinna sai Joonmeedia ERMi tegelussaali illustratsioonide eest. Keskkonnagraafika parimaks hinnati AD Angelsi loodud Nordea infograafikat. 

Firmagraafika Suure Süsteemi kulla pälvis Velvet ERMI näituse "Uurali kaja" eest ja Väikse Süsteemi kulla Hmmm Charades films identiteedi eest. Parimaks rebränding projektiks tunnistati R-Kioski rebränding, autoriks Tank. 


Trükiste kategoorias hinnati kõrgelt Novembri trükist, autoriks Margus Tamm ja Tallinna Arhitektuuribiennaali kataloogi, autoriks AKU. 

Kõiki finaliste ja võitjaid saate näha siin: http://defol.io/adcestonia/2017/finalists