Disainiauhindadele laekus sel aastal rekordarv töid

3. september 2014, Tallinn

Disainiauhindadele laekus sel aastal rekordarv töid 

Tänavusele Eesti Disainiauhinnad 2014 konkursile esitati kõikides kategooriates rekordarv töid - kokku 434 . Pidulikul auhinnagalal tunnustatakse parimaid tootedisaini, graafilise ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategooriates, samuti annab EKA välja disainihariduse preemia.  Tootedisaini auhinnale laekus eelneva aastaga võrreldes ligi poole võrra rohkem töid - kokku 145.  Graafilise disaini kategoorias 154, veebidisaini omas 69 tööd, noore disaineri auhinnale 47 ja teenusdisainile 19 tööd.
 
Eesti Disainikeskuse juhi Jane Oblikase sõnul on selline tulemus üle ootuste positiivne ja toob läbimõeldud disaini ja selle kasu senisest enam ühiskonna tähelepanu keskmesse. „Konkurents on ülitihe - oma parimad tööd on esitanud kümned oma ala tipptegijaid, mis teeb auhinnatseremoonia kindlasti pingeliseks ja põnevaks,” on Oblikas veendunud.
 
Kõikide kategooriate nominendid kuulutatakse 12. septembriks  ja töödest pannakse kokku kataloog ning näitus, mis avatakse 25. septembril teatris NO99.

Eesti Disainiauhinnad 2014 peasponsor on TransferWise. Suurtoetajad on BDO, Lexus, Thulema.