EESTI Disainiauhinnad ootavad värsket verd

19. juuli 2016, Tallinn


EESTI DISAINIAUHINNAD 2016 KONKURSIL tunnustatakse NOORI DISAINEREID KAHES KATEGOORIAS: SÄSI AUHIND KUNI 30-AASTASELE TOOTE-, MOE- VÕI TEKSTIILIDISAINERILE JA NOOR PÜSS KUNI 26-AASTASELE GRAAFILISELE, VEEBI- VÕI TEENUSEDISAINERILE.

Kuni 19. augustini saab SÄSI-le kandideerida tasuta Defolio keskkonnas: http://defol.io/eda/2016sasi

Tingimused ja reglemendi leiab siit. 

SÄSI

Noore disaineri auhinna SÄSI eesmärk on Eesti disaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ja valdkonna laiendamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti.  

Auhinnatavaks tegevuseks peetakse innovatiivsete teenusedisaini lahenduste, toodete või tooteprototüüpide loomist, disainivaldkonna piire laiendavat eksperimentaalset või uurimistegevust.

SÄSI on rahaline auhind (3000€) parimale noorele Eesti disainerile väljapaistva disainialase tegevuse eest kahel viimasel aastal. Eesti Disainikeskus toetab SÄSI võitjat kahel järgneval aastal läbi tema tööde ja tegemiste levitamise, ning kontaktide jagamise. Lisaks ootab SÄSI laureaati tasuta inspiratsioonireis välisriiki koos Eesti Disainibüroode võrgustiku liikmetega. Reisi korraldab Eesti Disainikeskus. 

Töid hindab rahvusvaheline žürii, mille esimees on Martin Pärn ja liikmed Jonas Pettersson (Form Us With Love, Rootsi), Ville Jehe, Aap Piho, Maire Milder, Reet Aus, Jane Oblikas.

SÄSI konkursi algatas 2005. aastal MTÜ Sina, Mina ja Keegi, alates 2012. aastast annab SÄSI auhinda välja Eesti Disainikeskus.

Laureaadid on olnud Aap Piho, Marit Ilison, Kärt Ojavee, Indrek Sirkel, Kaspar Paas jpt.

NOOR PÜSS

Noorele Püssile kandideerimine kuni 19. augustini tasuta Defolio keskkonnas: defol.io/eda/2016noorpyss

Tingimused ja reglemendi leiab siit.

 ADC*Estonia tunnustab noort (kuni 26- aastast) disainerit, kes töötab või õpib graafilise-, veebi- või teenusedisaini erialal ning kelle viimase kahe aasta tööd näitavad potentsiaali kasvada suurepäraseks tulevikus. Kandideerimiseks tuleb esitada valik viimasel kahel aastal valminud töödest.

Auhinnale kandideerija võib olla disainitudeng, disainiõpingud läbinud noor professionaal või isehakanud disainer, kandideerida võivad ka disainerite rühmitused.

Noore Püssi töid hindab graafilise ja veebidisaini žürii. 

Laureaadid on olnud Stefan Hiienurm ja Veli-Johan Veromann.